صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده و مدیریت شهری : جواد چپردار خواستار شد: لزوم مطالعه و اجرای طرح “ایستگاه مشوق بازیافت پسماند خشک خانگی” در مناطق شهرداری

جواد چپردار خواستار شد: لزوم مطالعه و اجرای طرح “ایستگاه مشوق بازیافت پسماند خشک خانگی” در مناطق شهرداری

کرج – عصر شفافیت – رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: خط دوم پردازش و کمپوست آغاز شده و در حال حاضر قریب به ۵۰ درصد از زباله روزانه شهر کرج قابلیت بازیافت، پردازش و کمپوست را یافته است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، جواد چپردار در نطق پیش از دستور یکصد و سی و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، به اصلی ترین مطالبات مردم در حوزه پسماند اشاره کرد و اظهار داشت:طبق تعهد معاونت خدمات شهری با مسئولیت سازمان پسماند، در صورتجلسه هیئت مدیره و ناظرین سازمان پسماند مقرر گردیده بود در موازات مدیریت کودک کار، ممنوعیت کولبری، چرخ دستی و اصلاح تفکیک از معابر، طرح مطالعه، طراحی و اجرای حداقل چهار ایستگاه مشوق بازیافت پسماند خشک خانگی انجام گردد که اهتمام مدیریت و همکاران محترم سازمان این تعهد را محقق کرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود: در فاز اول توسعه این طرح می بایست تا پایان سال 1402 برای هر منطقه ساخت و جانمایی حداقل یک ایستگاه با طرح و سازه مشترک از سوی سازمان اقدام شود.

با راه اندازی خط اول کمپوست ۵۰ درصد از زباله روزانه شهر کرج قابل بازیافت شد

چپردار بیان کرد: به مردم قول داده بودیم خطوط پردازش و کمپوست را بازسازی و راه اندازی نماییم،یکی از این خطوط با ظرفیت 300 تن زباله روزانه راه اندازی گردید که مزایده واگذاری آن به پیمانکار نیز در حال انجام است.

وی یادآور شد: خط دوم پردازش و کمپوست نیز با همت همکاران سازمان و تحقق ردیف های بودجه آغاز شده و در حال حاضر قریب به 50درصد از زباله روزانه شهر کرج قابلیت بازیافت،پردازش و کمپوست را یافته است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: در خصوص امحای انباشت شیرابه های حاصل از دفن زباله در یک یا دو دهه قبل که آثار آلودگی و بوی نامطبوع آن موجبات نا رضایتی مردم و آسیب محیط زیست را در پی داشت تا 90درصد خشکانیده و امحا گردیده است که در بازدید میدانی اعضای شورا، بازرسی و حراست مرکز این واقعیت مورد تایید است، با صفر نمودن انباشت سنوات قبل،مدیریت شیرابه تولیدی جاری محدود و قابل کنترل خواهد بود.

وی گفت: قرارداد خرید ماشین آلات سبک و سنگین از ردیف های بودجه در سازمان پسماند نهایی گردیده و با سیاست شورای اسلامی،اهتمام معاونت اقتصادی مرکز و اقدامات سازمان، ناوگان خودرویی این سازمان با ردیف های خرید و اورهال نمایی تقویت و تجهیز شده تا بیش از پیش در تکالیف محوله سازمانی و پشتیبانی پروژه های فوق العاده سایر سازمان ها،مناطق و حتی بحران های غیر مترقبه شهر و استان خدمت رسانی نماید.

وی خطاب به شهردار گفت: مطالعه، طرح و اجرای مخازن بزرگ زباله گودالی در معابر اصلی هنوز معطل جانمایی معاونت عمرانی مرکز است که علیرغم مکاتبات معاونت خدمات شهری پاسخی دریافت نگردیده که علت این تعلل در اسرع وقت بررسی و حل گردد تا تعهد اجرای این طرح نیز محقق گردد.

چپردار تاکید کرد: البته ما در حوزه پسماند با وجود انجام تکالیف و تعهدات مطروحه در کنار پاکروبی روزانه مناطق و برقراری پاکیزگی معابر هنوز به نقطه مطلوب و رضایت مندی مردم نرسیده ایم ولیکن یقین دارم عزم شورا و مدیریت شهری منجر به تحقق کامل این مطالبه در این دوره از شورا خواهد شد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: زمان زود می گذرد و فرصت های خدمت گذاری به مردم تجدید نمی گردد،بارها عرض کرده ام،آقای شهردار شما در شهرداری و ما در شورا باید قدر این موهبت را بدانیم، همت بیشتری نماییم زیرا این مهلت خیلی زود،دیر می شود و کارآمدی ماست که اگر موجود باشد، در خاطر مردم می ماند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

پست های مرتبط

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت…

Print Friendly, PDF & Email

محمدرضا احمدی نژاد: رقم بودجه شهرداری فردیس افزایش می‌یابد

فردیس – عصر شفافیت – شهردار فردیس گفت: در نظر داریم رقم…

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

جواد چپردار خواستار شد: لزوم مطالعه و اجرای طرح “ایستگاه مشوق بازیافت پسماند خشک خانگی” در مناطق شهرداری

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content