صفحه اصلی > آموزش و پرورش و دسته‌بندی نشده و شهرستانهای استان البرز : رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز: فعالیت‌های دانشگاه باید نشات گرفته از مکتب امام حسین (ع) باشد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز: فعالیت‌های دانشگاه باید نشات گرفته از مکتب امام حسین (ع) باشد

هشتگرد – عصر شفافیت – با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد برگزار گردید.

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، حسین کلانتری خلیل آباد دبیر هیات امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج ، در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد  که با حضور حجت الاسلام و المسلمین روح الله مختاری امام جمعه شهرستان و تنی چند از مسئولان شهرستان و دانشگاه برگزار گردید، اظهار داشت: سپاس خدایی که فرهنگ حسینی را بزرگترین سرمایه ی اجتماعی ما قرار داد و این فرهنگ در همه اعصار و برای همه نسل ها ارزشمند است.

وی افزود: این فرهنگ، همیشه به عنوان چراغ هدایت و کشتی نجات ما انسانها است و تربیت شدگان مکتب امام حسین (ع) دارای بصیرت حسینی هستند. پیام حریت ، بصیرت ، عبودیت ، عدالت، عزت و سربلندی ، اتحاد و همدلی از مدرسه حسین (ع) است که در تمامی مراحل زندگی ما باید رونق بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه ما باید نشات گرفته از مکتب حسین (ع) باشد ما وقتی می خواهیم منشا تحول در جامعه باشیم و اصلاحات اجتماعی ایجاد نماییم باید بر اساس مکتب اسلام عمل کنیم  و از مدرسه امام حسین (ع) تاثیر پذیر باشیم.

کلانتری با اشاره به پتانسیل های موجود در شهرستان مهستان اذعان داشت: دانشگاه باید ماموریت گرایی پیشه کند و با توجه به مزیت های نسبی شهرستان در حوزه های صنعتی – خدماتی  وجود منابع آب غنی و شهرک ها و ناحیه های صنعتی ، دسترسی به خطوط انتقال گاز ، وجود شبکه های ارتباطی مناسب و… برنامه ریزی نماید .

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در طول حیات پر برکت خود منشا خدمات ارزنده در حوزه های پژوهش و فناوری ، آموزشی ، فرهنگی ، توانمند سازی و اشتغال فارغ التحصیلان بوده است.

 این استاد تمام دانشگاه ضمن تشکر از داریوش مطلبی و معارفه ولی الله کوهدار گفت: در راستای شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید از رییس جدید میخواهم با ایجاد قطب های علم و فناوری، توسعه شرکت های دانش بنیان، تقویت نقش دانشگاه در عرصه پژوهش و فناوری، توسعه فعالیت مرکز رشد، ایجاد سراهای نوآوری، ایجاد مراکز پژوهشی، اجرای پروژه های موفق کاربردی و توسعه آموزش های مهارتی زمینه رشد و توسعه دانشگاه در شهرستان را فراهم نماید و توجه به آموزش های مهارتی و کاربردی در راستای منویات مقام معظم رهبری برای توسعه ضروری است.

 وی اضافه کرد: رشد تولید با نیروی انسانی مولد و خلاق امکانپذیر است  و هرچه بین دنیای آموزش های مهارتی –تخصصی و بازار کار ارتباط بیشتر باشد تولید و پویایی اقتصاد بیشتر خواهد بود و آموزش های مهارتی نیز کلید رشد تولید  است .

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: با انجام مستمر نیازسنجی در سطح جامعه و دستگاه های اجرایی و با توسعه و ترویج فرهنگ کار آفرینی، می توان به رشد تولید و پویایی اقتصاد جان بخشید و این وظیفه ما مسئولان می باشد که چرخه ارتباط صنعت و دانشگاه را فعال‌تر نماییم.

کلانتری خاطر نشان کرد: در حوزه های فرهنگی نیز دانشگاه منشا خیرات و برکات زیادی بوده و به عنوان تکلیف در حوزه فرهنگی عنوان میکنم تلاش در راستای منویات مقام معظم رهبری را پیگیری کنید ،  از فعالیت های فرهنگی ، دانشجویی بخصوص با برپایی اردو ها و مسابقات، راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی و توسعه فعالیت  کانون های دانشجویی ، برقرای نمایشگاه ها و کنفرانس های فرهنگی حمایت کنید، اعتماد سازی و جلب مشارکت استادان ، تکریم دانشجویان و جلب اعتماد آنها را از گذشته جدی تر بگیرید .

وی گفت: در حوزه آموزش انتظار دارم با توجه به طرح آمایش،  طراحی میان رشته‌ای ها، ایجاد دانشکده های موضوعی، تعریف و طراحی رشته های ارشد با توجه به نیاز منطقه  و آمایش پیگیری شود .

در پایان با اهداء لوح و هدیه از زحمات داریوش مطلبی در دوران تصدی سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد تقدیر  و طی حکمی ولی الله کوهدار به عنوان سرپرست موقت دانشگاه ازاد اسلامی واحد هشتگرد معرفی گردید.

Print Friendly, PDF & Email

سید ماهان شریفی

پست های مرتبط

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت…

Print Friendly, PDF & Email

محمدرضا احمدی نژاد: رقم بودجه شهرداری فردیس افزایش می‌یابد

فردیس – عصر شفافیت – شهردار فردیس گفت: در نظر داریم رقم…

Print Friendly, PDF & Email

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل…

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز: فعالیت‌های دانشگاه باید نشات گرفته از مکتب امام حسین (ع) باشد

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content