صفحه اصلی > اقتصادی و دسته‌بندی نشده و علم و فناوری : در سیزدهمین کنگره مهندسی عمران: لقب “پدر صنعت بتن ایران” به علی اصغر کیهانی اعطا شد 

در سیزدهمین کنگره مهندسی عمران: لقب “پدر صنعت بتن ایران” به علی اصغر کیهانی اعطا شد 

کرج – عصر شفافیت – در سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران که در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد لقب پدر صنعت بتن ایران به علی اصغر کیهانی بنیانگذار دانشگاه بتن ایران فریمکو، کارخانجات ایران فریمکو، اسکلت بتنی ایران و پارس لانه اعطا شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، دبیر سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران در آیین اختتامیه این کنگره با تشریح اقدامات انجام شده در سه روز بر گزاری این رویداد در دانشگاه علم و صنعت ایران و ارایه مقالات بیشمار در حوزه های مختلف مهندسی و حضور سخنرانان معتبر و اندیشمند داخلی و خارجی و تولید کنندگان برتر در حوزه مقاوم سازی و بتن افزود: سال آینده این کنگره به میزبانی دانشگاه زنجان بر گزار خواهد شد .

محسن علی شایان فر با بیان اینکه برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران که طی روز های 25 الی 27 مهرماه 1402 با استقبال چشمگیر دانشجویان ،اساتید؛ مدیران بخش های دولتی و خصوصی  به میزبانی دانشگاه علم و صنعت بر گزار شد .

وی افزود: این گنگره بستری است برای ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فناورانه متخصصان دانشگاهی و فعالان صنعت ساخت (شامل مشاوران، پیمانکاران و دیگر ارایه‌دهندگان خدمات مهندسی) که با مشارکت 15 دانشگاه سراسری به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

شایان فر افزود: امید است با مشارکت فعال در این کنگره و تبادل اطلاعات میان موسسه‌های علمی و پژوهشی از یک سو و دست اندرکاران صنعت ساخت از سوی دیگر، پشتوانه علمی و زمینه مناسب جهت پیشرفت و گسترش فعالیت‌های مهندسی عمران در جامعه فراهم گردد.

در ادامه علی اصغر کیهانی در جمع مدیران بخش دولتی و خصوصی، اساتید دانشگاهها، هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ،دانشجویان و جمعی از صاحبان صنعت به ایراد سخن پرداخت .

وی با قدردانی از برگزار کنندگان این همایش و همه کسانی که دل در گرو پیشرفت کشور در حوزه مهندسی و عمران دارند گفت: این رویداد یکی از بزرگترین رویدادها در سطح کشور در حوزه مهندسی عمران است که انشاالله شاهد توسعه روز افزون و افزایش سطح آگاهی و اطلاعات به روز دنیا در این بخش باشیم .

کیهانی افزود: سالیان متمادی در دولت های مختلف تلاش کردم تا شاهد مقاوم سازی و استفاده مردم از قطعات و مصالح استاندارد شوند و بخش عمده استاندارد اجباری مصالح ساختمانی را پیگیری کردم تا نهایتاً در هیئت دولت تصویب و اجرا می شود .

وی افزود: «سال‌های زیادی تلاش کردم تا مدیران شهرداری توجیه شوند که به جای جدول‌ها و کفپوش‌های دستی برای معابر شهر از جدول‌های ماشینی و کفپوش‌های مقاوم در برابر یخ‌زدگی استفاده کنند.

وی گفت: معاونت فنی و عمران شهرداری منطقه یک اولین کسی بود که این پیشنهاد را قبول کرد و در خیابان آجودانیه از جدول‌های ماشینی استفاده کرد ، آن روز ضمانت اجرایی 5 ساله دادم الان بعد از گذشت 30سال جدول های آجودانیه عوض نشده است .

کیهانی در ادامه افزود: دولت در پی ساخت مسکن ارزان قیمت است اگر بخواهد این مهم اجرایی شود باید شرکت های وابسته به دولت از قبیل کارخانجات سیما و ذوب آهن تولیدات خود را به گونه ای قیمت گذاری کنند تا بشود مسکن ارزان تولید و در اختیار جوان گذاشت چرا که مهمترین بخش توسعه اقتصادی هر کشور به مسکن بر می گردد اگر مسکن ساخته شود و زندگی های جدید شکل بگیرد چرخ صنعت بدون هیچ مشکلی به راه خود ادامه می دهد و شاهد توسعه و رونق کشور خواهیم شد .

پدر بتن ایران در ادامه سخنان خود خواستار توجه بیشتر دولت به بخش خصوصی شد.

کیهانی راه نجات کشور را فعال شدن بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت بیان کرد و گفت ،دیگر زمان شعار دادن و سخن گفتن به سر آمده کشور نیاز به مدیرانی دارد که وارد عمل شود من 12 سال برای عملیاتی شدن یک کار قانونی معطل هستم و جواب درستی را دریافت نکردم جایی که خود دولت تصویب کرد و من در بخش خصوصی برنامه ریزی کرده بودم با ایجاد یک شهرک صنعنی بیش از 60 هزار اشتغال را فراهم کنم وای 12 سال است نتوانستم با وجود قانونی بودن درخواستم به نتیجه برسم.

در اختتامیه سیزدهمی کنگره بین المللی مهندسی عمران با حضور هیئت علمی دانشگاه لقب پدر صنعت نوین بتن ایران به آقای دکتر علی اصغر کیهانی اعطا و از ایشان تجلیل شد .

متن کامل این لوح به شرح زیر است .

به نام خدا

حضور محترم جناب آقای دکتر علی اصغر کیهانی

توسعه کشور ها ایجاد تمدن ها و پیشرفت ملت ها جز با تولید و بسط و گسترش دانش ممکن نیست و تولید علم نیز بی تردید مرهون تلاش های بی وقفه آنانی بوده است که به ظاهر و بهره بری حداقلی از آفریده های الهی بسنده نکرده و عمر خویش را در تحقیق و کشف و پژوهش و بهینه سازی و نو آوری در باطن موجودات جهان هستی و در راستای رضای خدا و خدمت به پیشرفت صرف نموده اند و در این عصر و زمان، بر گزاری محافل و رویدادهای علمی معتبر ،محملی برای معرفی این دستاوردها و قدردانی از کاشفان و خادمان علم و دانش این مرز و بوم است .

بر گزاری سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران که طی روزهای 25 الی 27 مهر ماه 1402به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران، و با مشارکت 15دانشگاه سراسری ،دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران ، دانشگاه شیراز ، دانشگاه صنعتی امیر کبیر ، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی ، دانشگاه تبریز ،دانشگاه سیستان و بلوچستان ، دانشگاه فردوسی مشهد ، دانشگاه ارومیه ، دانشگاه سمنان ، دانشگاه صنعتی سهند ،دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه صنعتی اصفهان و با حضور اساتید و محققان دانشگاهی از داخل و خارج کشور ، مسئولین عالی رتبه کشوری و کارشناسان بر جسته کشور بر گزار گردید .

با توجه به فعالیت های ارزشمند و تلاش های ارزنده حضرتعالی در طول دوره خدمت ، از حضرتعالی به عنوان پدر صنعت بتن ایران تجلیل گردیده و ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت این لوح سپاس به این منظور به حضورتان تقدیم می گرددو توفیق روز افزونتان را در راه علم و دانش و خدمت به میهن عزیز اسلامی از خداوند متعال خواستاریم .

دکتر محسن علی شایان فر

دبیر سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران

 

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

پست های مرتبط

پرداخت بیش از 6600 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون استان البرز

کرج – عصر شفافیت – طی سه ماهه نخست سال جاری بیش…

Print Friendly, PDF & Email
تیر ۱۸, ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

در سیزدهمین کنگره مهندسی عمران: لقب “پدر صنعت بتن ایران” به علی اصغر کیهانی اعطا شد 

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content