صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده و علم و فناوری : عباس کاویانی: نیاز اساسی رونق تولید، پژوهش های کاربردی است

عباس کاویانی: نیاز اساسی رونق تولید، پژوهش های کاربردی است

کرج – عصر شفافیت – نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان البرز از ۱۳ تا ۱۹ آذرماه در شهرداری کرج برگزار شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان البرز از 13 تا 19 آذرماه در شهرداری کرج برگزار شد. دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز نیز مطابق هر سال در این نمایشگاه شرکت کرد و با ارائه دستاوردهای مختلف حضور پررنگی را به نمایش گذاشت.

عباس کاویانی در این خصوص گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان البرز در حوزه علم و فناوری و کاربرد آن تعداد زیادی از غرفه های نمایشگاه را به خود اختصاص داده است که البته تعداد دستاوردهای قابل ارائه در این نمایشگاه بیشتر از این تعداد بود اما به دلیل حجم و وزن زیاد ترجیح دادیم به صورت مجازی و با اسلاید، فیلم و پوستر آنها را در معرض دید عموم پژوهشگران و دانشجویان و علاقمندان قرار دهیم.

وی افزود: با عنایت به اظهار نظر بازدید کنندگان، از جمله اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف، هم از لحاظ کمّی و هم از لحاظ کیفی غرفه های دانشگاه علمی کاربردی البرز را با عنوان دانشگاهی موفق در حوزه پژوهش قلمداد کردند.

کاویانی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی «دانشگاه جامعه آفرین» است. دانشگاهی که نه تنها بر جامعه خود از طریق آموزش و پژوهش و تربیت متخصصان اشتغال‌پذیر و نخبگان کارآفرین تاثیر دارد، بلکه هدایت‌کننده جامعه در جهت تعالی و رشد است و  مجموعه ای تحقیقاتی و نوآوری است که قادر به سرمایه‌گذاری مستقیم و شراکت در تولید محصول و تحقق ایده است.

وی گفت: رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که براساس نیاز بازارکار، آموزش و پژوهش های خود را توسعه دهد، بنابراین در دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف این است، اقداماتی صورت پذیرد که برای جامعه مفید، پویا و کارآمد باشد  و اینکه آموزش مهارتی چقدر می‌تواند در اشتغال‌زایی و حل مشکلات جامعه موثر باشد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان البرز افزود: دو نتیجه برگزاری این طیف نمایشگاه ها می توان به تجاری سازی دستاوردهای دانشجویان و اساتید و تیم سازی اشاره کرد که در یک کار واقعی و کاربردی که لازمه آن تخصص های مختلف است دست یافت.

کاویانی در پایان تصریح کرد: تاکید بر پژوهش و تشویق پژوهشگران به فعالیت‌های پژوهشی مورد نیاز کشور نشان از نقش کلیدی این عنصر در پیشبرد جوامع دارد تا آنجا که رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر این مهم تاکید کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

دیدگاهتان را بنویسید

عباس کاویانی: نیاز اساسی رونق تولید، پژوهش های کاربردی است

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content