صفحه اصلی > مدیریت شهری : شهردار کرج: تحول زیست محیطی حمل و نقل عمومی کرج در راه است

شهردار کرج: تحول زیست محیطی حمل و نقل عمومی کرج در راه است

کرج – عصر شفافیت – شهردار کرج با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی در۲ بخش ریلی و اتوبوسرانی اظهار داشت : تحول زیست محیطی در بخش حمل ونقل عمومی این کلانشهر در راه است.

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، مهرداد کیانی به خبرنگاران گفت: در بخش ریلی تکمیل قطعه ۲ خط ۲ قطار شهری کرج به طول خطوط رفت وبرگشت حدود ۹ کیلومتر مهمترین اقدام مدیریت شهری برای تامین حمل و نقل ارزان، آسان و پاک مورد استفاده شهروندان است.

شهردار کرج افزود: در این بخش خط ۲ قطار شهری کرج تا پایان امسال به خط ریلی صادقیه تهران در میدان شهید سلطانی کرج متصل می شود.

وی ادامه داد: سازوکار لازم برای شتاب بخشی به این پروژه اتخاذ شده و تا پایان امسال با احتساب قطعه نخست (۶.۵ کیلومتر) در مجموع حدود ۱۱ کیلومتر از خط ۲ قطار شهری کرج فعال خواهد شد.

شهردار کرج گفت: مجوز لازم برای خرید لوکوموتیوهای جدید برای خط ۲ قطار شهری از وزارت کشور اخذ شده است.

عملیات ساخت خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه از سال ۱۳۸۵ آغاز شد که قرار بود در اوایل دهه ۹۰ تکمیل شود اما مشکلات متعدد مانند کمبود اعتبار و اختلاف بین کارفرما و پیمانکار روند ساخت این پروژه را دچار مشکل کرد و خط ۲ قطار شهری به صورت نیمه کاره به دولت سیزدهم و شورای ششم رسید.

از مجموع ۲۷ کیلومتر طول این خط تا قبل از سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ کیلومتر تونل آن بین دانشگاه خوارزمی در غرب کرج و ایستگاه شهید سلطانی در جنوب شرقی این کلانشهر حفاری شد اما بخش عمده کار یعنی ایمن سازی و ریل گذاری تونل ها و احداث ۱۳ ایستگاه نیمه کاره ماند تا اینکه در سال ۱۴۰۱ با حمایت دولت و اهتمام مدیریت شهری قطعه نخست این پروژه بین گلشهر و چهار راه طالقانی کرج به طول ۶.۵ کیلومتر تکمیل و با حضور احمد وحیدی وزیر کشور بهره برداری شد.

کیانی بیان کرد: بخش دوم توسعه حمل و نقل عمومی به نوسازی و بازسازی اتوبوس ها برمی گردد که تاپایان امسال ۸۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر می شود که ۴۰ دستگاه آنها برقی است.

شهردار کرج اظهار کرد: این کلانشهر جزو اولین شهرهای کشور است که به اتوبوس های برقی مجهز می شود.

وی با اشاره به بازدید هفته گذشته خود و اعضای شورای اسلامی شهر کرج از کارخانه ساخت اتوبوس های برقی کشور گفت: اکنون در تلاش هستیم تا زیر ساخت های لازم برای تامین برق مورد نیاز اتوبوس های برقی کرج فراهم شود.

طبق گزارش ها، مدیریت شهری کرج طی چند سال اخیر بخش عمده اتوبوس های فرسوده و دودزای این کلانشهر را به پارکینگ ها انتقال داده است.

بازسازی ۵۳ دستگاه اتوبوس فرسوده کرج با تامین ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دستور کار قرار دارد.

اکنون ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در ۲۷ خط اتوبوسرانی کرج فعال است که قرار است تا سال آینده تعداد آنها به بیش از ۲ برابربرسد.

تعداد اتوبوس های کرج در اوایل دهه ۹۰ بیش از یک هزار دستگاه بود که با جدا شدن فردیس از کرج تعدادی از این اتوبوس ها به این شهر واگذار و شمار زیادی نیز به علت فرسودگی از ناوگان حمل و نقل عمومی کنار گذاشته شدند.

تحریم ها و مشکلات مالی در سال های اخیر سبب شد تا مدیریت شهری کرج نتواند تعداد اتوبوس ها را در حد نیاز افزایش دهد که به گفته علیرضا رحیمی محمود آبادی عضو شورای شهر کرج ، این کلانشهر به بیش از ۵۳۰ دستگاه اتوبوس جدید نیاز دارد.

اکنون شهرداری کرج در تلاش است تا با خرید اتوبوس های برقی و دیزلی جدید درکنار توسعه مترو وضعیت حمل ونقل عمومی این کلانشهر را ساماندهی کند.

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

پست های مرتبط

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت…

Print Friendly, PDF & Email

محمدرضا احمدی نژاد: رقم بودجه شهرداری فردیس افزایش می‌یابد

فردیس – عصر شفافیت – شهردار فردیس گفت: در نظر داریم رقم…

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

شهردار کرج: تحول زیست محیطی حمل و نقل عمومی کرج در راه است

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content