صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده و فرهنگ و هنر : فرمانده سپاه استان البرز مطرح کرد: در حوزه فرهنگ خوب کار نکردیم / ضرورت تشکیل جبهه واحد فرهنگی در استان

فرمانده سپاه استان البرز مطرح کرد: در حوزه فرهنگ خوب کار نکردیم / ضرورت تشکیل جبهه واحد فرهنگی در استان

کرج – عصر شفافیت – فرمانده سپاه استان البرز گفت: مباحث فرهنگی مقوله بسیار حائز اهمیتی است که بعضا از سوی کارگزاران و مسوولین مورد غفلت واقع شده و در حوزه فرهنگ خوب کار نکرده ایم.

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، سردار علیرضا حیدرنیا صبح یکشنبه در جلسه اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره های سازمان بسیج هنرمندان استان البرز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و هنر گفت: مباحث فرهنگی مقوله بسیار حائز اهمیتی است که بعضا از سوی کارگزاران و مسوولین مورد غفلت واقع شده و در حوزه فرهنگ خوب کار نکرده ایم.

وی افزود: ممکن است در مباحث فرهنگی فعالیت کرده باشیم اما به میزانی که دشمن کار کرده، ما کار نکرده ایم. در جنگ سخت دشمن مشخص است و وقتی حمله می کند ما خاکریز می زنیم و همه یکصدا با هم جبهه واحد تشکیل می دهند و اقدام به مقابله می کنند اما در جنگ نرم و فرهنگی دشمن و طرف مقابل ما خیلی ملموس نیست و جبهه واحد هم تشکیل نمی دهیم.

فرمانده سپاه استان البرز فرهنگ را ابزار قدرتمندی برای تاثیرگذاری خواند و بیان کرد: تنها راهکار جبران عقب ماندگی های این حوزه، تشکیل و ایجاد یک جبهه واحد فرهنگی است تا هنگام حمله دشمنان، یک خط بهم پیوسته ایجاد شود که دشمن نتواند رسوخ و نفوذ کند. اکنون فاقد این جبهه هستیم و همه به صورت جزیره ای در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند.

سردار حیدرنیا تصریح کرد: اکنون دستگاه های فرهنی اعم از دولتی، نیمه دولتی، خصوصی، سازمان های مردم نهاد و … فعالیت فرهنگی دارند اما چون جبهه واحد تشکیل نمی شود، دشمن از رخنه ها نفود و به ما حمله می کند. از سوی دیگر، برخی سیاست های کلان، به خوبی در سطوح پایین تبدیل به اقدام و عمل نمی شوند و همین موضوع راه نفوذ دشمن را باز می کند.

وی البرز را استانی پر از ظرفیت و استعداد و توانمندی دانست و خاطرنشان کرد: برخی آسیب های اجتماعی موجود در استان البرز به دلیل چند سال کم کاری دستگاه های فرهنگی است، با توجه به اینکه هم افزایی معجزه می کند، اکنون برای رفع آسیب ها و جبران برخی عقب ماندگی ها باید با هم افزایی تمام دستگاه ها و بخش ها و مسوولین اقدامات و اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

در پایان این نشست احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره های سازمان بسیج هنرمندان استان البرز توسط سردار حیدرنیا فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) این استان اهدا شد.

ابراهیم نوروزی فر به عنوان‌ دبیر و سعید جابری انصاری، سعید صادقی، امیر اشتری، مجید صاحبکاری و محمد مهرابی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری، مهدی وادی زاده به عنوان مسوول روابط عمومی و سجاد سیف به عنوان مدیر اجرایی جشنواره های سازمان بسیج هنرمندان استان البرز به مدت یک سال منصوب شدند.

گفتنی است جشنواره شعر، ادبیات داستانی و فیلم کوتاه بسیج و صنایع دستی چهار جشنواره ویژه سازمان بسیج هنرمندان استان البرز هستند که در مرحله داوری قرار دارند و به زودی اختتامیه این جشنواره ها با حضور هنرمندان و مسوولین استانی برگزار می شود.

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

دیدگاهتان را بنویسید

فرمانده سپاه استان البرز مطرح کرد: در حوزه فرهنگ خوب کار نکردیم / ضرورت تشکیل جبهه واحد فرهنگی در استان

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content