صفحه اصلی > مدیریت شهری : مهر انتقاد عضو شورای اسلامی کرج بر روند خرید غیرقانونی اتوبوس های برقی

مهر انتقاد عضو شورای اسلامی کرج بر روند خرید غیرقانونی اتوبوس های برقی

علی قاسمپور

عضو کرج – عصر شفافیت – شورای اسلامی شهر کرج گفت: بر اساس قرارداد، هفته اول آذر ماه باید ۲۰ دستگاه اتوبوس برقی به شهرداری کرج تحویل داده می شد اما اکنون حدود یک ماه از آن موعد گذشته و خبری از این اتوبوس ها نیست.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز؛ علی قاسم پور در نطق پیش از دستور یکصد و چهل و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به قرارداد منعقد شده برای خرید اتوبوس های برقی اظهارداشت:‌ تمام اشکالاتی که قبلا در خصوص اتوبوس های برقی بیان شده هنوز در این قرارداد وجود دارد و قوانین و مقررات رعایت نشده اند و استنادات قانونی در آن دچار اشکال هستند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خطاب به شهردار کرج اذعان کرد: شما برای انعقاد قرارداد هم در حوزه تفویض و هم در نحوه هزینه کرد بدون ردیف در این سطح اختیارات قانونی نداشتید حتی کوچکترین کسانی که ردیف و بودجه را می شناسند و با آن کار کرده اند می دانند که ردیف و بودجه یعنی برنامه برای یک سال آینده و این موضوع برای بازی نیست، بی شک تغییر در ردیف ها طبق قانون نیازمند مصوبه تصویب کنندگان آن هاست.

قاسم پور با اشاره به اینکه از آخرین تذکر به شهرداری دیگر پاسخی به شورا ارسال نشده و تلاشی هم برای پاسخ و توضیح دادن صورت نگرفته است، عنوان کرد: آقای شهردار قطعا مسوولیت تمام اقدامات شما با خودتان است و نوک پیکان پرسش ها نیز شما هستید ؛ علیرغم تمام انتقادی که به نحوه مدیریت شما در شهر دارم اما راضی به ضربه شدید به شما نیستم.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: بر اساس قرارداد، هفته اول آذر ماه باید ۲۰ دستگاه اتوبوس برقی به شهرداری کرج تحویل داده می شد اما اکنون حدود یک ماه از آن موعد گذشته و خبری از این اتوبوس ها نیست. همچنین قرار بود در مرحله دوم ۲۰ دستگاه اتوبوس نیز در هفته اول دی ماه تحویل شوند؛ دو روز دیگر این هفته به اتمام می رسد و هنوز این اتوبوس ها تحویل و وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر نشده اند.

وی افزود: ممکن است بگویید هنوز هزینه این اتوبوس ها پرداخت نشده که بتوانیم آن ها را تحویل بگیریم، در صورتی که قرار بود از اوراق مشارکت استفاده شود و پولی پرداخت نشود؛ خرید این اتوبوس ها در حالی صورت گرفت که هیچ تحقیقی در خصوص زیرساخت های آن و محل شارژ و سایر مسائل مربوطه انجام نشد بر فرض ورود این دستگاه ها، آن ها باید روزی ۱۲ کیلومتر پیمایش کنند و در جاده ملارد شارژ شوند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه بر این اساس هر دستگاه اتوبوس باید برای شارژ شدن ۳۰ دقیقه از خط خارج شود، خاطرنشان کرد: این اتوبوس ها در هیچ جا امتحان خود را پس نداده اند و زیرساخت، تعمیرگاه، راننده و اپراتور و … نیز برای آن ها ندارید. پس از تحویل آن ها ۸۰ نفر باید برای اپراتوری و رانندگی این اتوبوس ها آموزش ببینند.

قاسم پور تاکید کرد: ظاهرا امروز نامه استاندارد این دستگاه ها زده شده اما به دست ما نرسیده است و من کماکان نگران هستم که آن ها شماره نشوند زیرا شماره نشدن اتوبوس ها مسبوق به سابقه است اما در مجموع امیدوارم این اتوبوس ها بتوانند به مردم خدمت رسانی خوبی داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: ما با پول مردم، هزینه دو اتوبوس را پرداخت کرده و یک اتوبوس خریداری کرده ایم. به نظرم این اقدام به صرفه و صلاح مردم نیست و هدف کامل، خدمت نبوده یا هدف خدمت، کامل نبوده است.

Print Friendly, PDF & Email

سید ماهان شریفی

پست های مرتبط

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت…

Print Friendly, PDF & Email

محمدرضا احمدی نژاد: رقم بودجه شهرداری فردیس افزایش می‌یابد

فردیس – عصر شفافیت – شهردار فردیس گفت: در نظر داریم رقم…

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

مهر انتقاد عضو شورای اسلامی کرج بر روند خرید غیرقانونی اتوبوس های برقی

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content