صفحه اصلی > علم و فناوری : حسین کلانتری خلیل آباد: نقشه راه هوشمندسازی استان البرز طراحی می شود

حسین کلانتری خلیل آباد: نقشه راه هوشمندسازی استان البرز طراحی می شود

کرج – عصر شفافیت – دومین جلسه شورای سیاستگذاری رویداد ملی عصر امید در حوزه تخصصی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، فرماندار کرج، مدیرکل تحول اداری استانداری، مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی، مسولین مرتبط و روسای دانشگاه های مختلف استان و صاحبان صنایع تولیدی این استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج  برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، حسین کلانتری خلیل آباد دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج در این نشست گفت: هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء از مباحث روز دنیا است که دانشگاه آزاد کرج در نظر دارد با هدف کشف و معرفی استعدادهای فعال در کشور،  استفاده هدفمند از این تکنولوژی ها را در صنایع مختلف رقم بزند.

کلانتری افزود: در نظر داریم به این منظور کارگروهی تخصصی متشکل از بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و شهرک های صنعتی تشکیل و ظرفیت های هوش مصنوعی که در این بخش ها قابل استفاده است معرفی نماییم.

وی با تاکید بر اینکه این همایش ملی است و دانشگاه البرز میزبانی آن را عهده دار است، ادامه داد: یقینا استفاده از ظرفیت های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء می تواند موجب پیشرفت صنایع و حوزه مختلف بنگاه های اقتصادی کشور شود و خروجی این همایش می تواند در کل کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی استان البرز تاکید کرد: البرز می‌تواند در زمینه هوش مصنوعی پیشرو باشد و برای کلیه دستگاه و سازمان های استان نقشه راه هوش مصنوعی طراحی و تببین شود.

کلانتری با اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی هوش مصنوعی همزمان با همایش مذکور، اظهار داشت: این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا شرکت ها، سازمان ها و نهادهایی که به دنبال توسعه تکنولوژی هستند با استفاده از کاربردهای هوش مصنوعی بتوانند وضعیت بنگاه های خود رو بهبود بخشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد قصد دارد هرچه در اختیار دارد، برای کسب‌وکارهای کشور به خدمت بگیرد  گفت: در این راستا،  ایده هایی که براساس نیازهای کشور شکل گرفته، در نمایشگاه عصر امید حضور خواهند یافت و همچنین   شرکت های فناور و خلاق نیز در این رویداد شرکت خواهند کرد.

این استاد تمام دانشگاه تصریح کرد: در نمایشگاه تخصصی عصر امید، تمامی دستاوردها و محصولات پژوهشی و فناورانه این نخبگان در محورهای کشاورزی و صنایع غذایی تبدیلی، حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و فراسودمندها، حوزه محصولات شیمیایی، حوزه ماشین‌آلات و تجهیزات فناورانه، حوزه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، حوزه صنایع خلاق، فرهنگی و هنری و گردشگری، حوزه فناوری آب و محیط زیست و حوزه نساجی، چرم و فناوری‌های مرتبط به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان ارایه و معرفی خواهد شد و این مهم فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و مشارکت در رشد و توسعه ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان معرفی شده در این رویداد محسوب می‌شود.

کلانتری تاکید کرد: همایش و نمایشگاه هوش مصنوعی فرصتی برای سرمایه گذاری و مشارکت در رشد و توسعه ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان معرفی شده در این رویداد محسوب می‌شود.

وی افزود: طی چنین رویداد‌هایی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند نیاز‌های مرتبط با هوش مصنوعی را مطرح کرده و از ظرفیت این رویداد‌ها برای رفع نیاز‌های فناورانه اقدام کنند؛ ضمن آنکه فناوران با مسائل واقعی صنعت آشنا شده و می‌توانند در جهت حل مسائل موجود قدم بردارند.

هوش مصنوعی امروز یکی از اولویت های اجرایی در تمام ارگان ها و شرکت‌هاست

یحیی رمضانی، فرماندار کرج نیز ضمن تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی البرز که در زمینه توسعه بهره وری از هوش مصنوعی پیش قدم بوده است، اظهار داشت: هوش مصنوعی امروز یکی از اولویت های اجرایی در تمام ارگان ها و شرکت هاست و یکی از چهار گروه اصلی استانداری البرز، کارگروه آموزش و پژوهش و نوآوری است.

وی افزود: ارتباط صنعت و دانشگاه همواره در راس اهداف دانشگاه آزاد اسلامی کرج است که در نظر دارد با برگزاری این همایش و پیاده سازی کردن ایده های هوش مصنوعی نخبگان کشور در حوزه صنعت به آنها جامعه عمل بپوشاند.

موضوعات و محورهای همایش می تواند در جلسه در کارگروه آموزش و پژوهش استان مطرح و مصوبات اجرایی بگیرد و در قالب یک مشارکت بین دستگاهی مجوزات لازم را کسب کند.

وی خاطرنشان ساخت: طبق قانون بودجه چهارصد و دو دستگاه ها ملزم شدند یک درصد بودجه خود را در حوزه هوش مصنوعی استفاده کنند و امیدواریم این مهم در استان البرز محقق شود.

لزوم بهره‌مندی کلیه ادارات و ارگان‌ها از هوش مصنوعی

مهرداد قهرمانی، مدیرکل تحول اداری استانداری البرز نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حرکت دانشگاه آزاد اسلامی کرج در این زمینه گفت: کلیه ادارات و ارگان‌ها نیازمند استفاده از هوش مصنوعی خواهند بود و چه بهتر که هر چه زودتر کشور در این زمینه بتواند حرکت نماید.

استان البرز در برگزاری همایش‌های هوش مصنوعی موفق عمل کرده است

لاله ملک‌نیا، مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: هوش مصنوعی از حوزه های مورد تاکید سازمان مرکزی است و استان البرز با توجه به پتانسیل بالا می تواند در برگزاری هرچه بهتر  این همایش موفق عمل نماید.

اهتمام شورای شهر کرج در میزبانی شایسته از همایش ملی عصر امید

در این نشست که مسولین و مدیران بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی نیز حضور داشتند، محمد اسدیان رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج نیز از برگزاری این همایش استقبال و اظهار داشت، شورای شهر کرج تمام توان خود را برای استفاده حداکثری از ظرفیت شهر برای میزبانی از این همایش ملی به کار خواهد بست.

گفتنی است؛ از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید با محوریت هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء برگزار و همچنین ۲۴ و ۲۵ مهرماه اولین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در استان البرز برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

پست های مرتبط

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه خوارزمی در استان البرز افتتاح شد

کرج – عصر شفافیت – همزمان با آیین افتتاح وبیناری ۱۰۰۰ پروژه…

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

حسین کلانتری خلیل آباد: نقشه راه هوشمندسازی استان البرز طراحی می شود

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content