صفحه اصلی > علم و فناوری : حسین کلانتری خلیل آباد: نقشه راه هوشمندسازی استان البرز طراحی می شود

حسین کلانتری خلیل آباد: نقشه راه هوشمندسازی استان البرز طراحی می شود

کرج – عصر شفافیت – دومین جلسه شورای سیاستگذاری رویداد ملی عصر امید در حوزه تخصصی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، فرماندار کرج، مدیرکل تحول اداری استانداری، مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی، مسولین مرتبط و روسای دانشگاه های مختلف استان و صاحبان صنایع تولیدی این استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج  برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، حسین کلانتری خلیل آباد دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج در این نشست گفت: هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء از مباحث روز دنیا است که دانشگاه آزاد کرج در نظر دارد با هدف کشف و معرفی استعدادهای فعال در کشور،  استفاده هدفمند از این تکنولوژی ها را در صنایع مختلف رقم بزند.

کلانتری افزود: در نظر داریم به این منظور کارگروهی تخصصی متشکل از بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و شهرک های صنعتی تشکیل و ظرفیت های هوش مصنوعی که در این بخش ها قابل استفاده است معرفی نماییم.

وی با تاکید بر اینکه این همایش ملی است و دانشگاه البرز میزبانی آن را عهده دار است، ادامه داد: یقینا استفاده از ظرفیت های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء می تواند موجب پیشرفت صنایع و حوزه مختلف بنگاه های اقتصادی کشور شود و خروجی این همایش می تواند در کل کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی استان البرز تاکید کرد: البرز می‌تواند در زمینه هوش مصنوعی پیشرو باشد و برای کلیه دستگاه و سازمان های استان نقشه راه هوش مصنوعی طراحی و تببین شود.

کلانتری با اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی هوش مصنوعی همزمان با همایش مذکور، اظهار داشت: این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا شرکت ها، سازمان ها و نهادهایی که به دنبال توسعه تکنولوژی هستند با استفاده از کاربردهای هوش مصنوعی بتوانند وضعیت بنگاه های خود رو بهبود بخشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد قصد دارد هرچه در اختیار دارد، برای کسب‌وکارهای کشور به خدمت بگیرد  گفت: در این راستا،  ایده هایی که براساس نیازهای کشور شکل گرفته، در نمایشگاه عصر امید حضور خواهند یافت و همچنین   شرکت های فناور و خلاق نیز در این رویداد شرکت خواهند کرد.

این استاد تمام دانشگاه تصریح کرد: در نمایشگاه تخصصی عصر امید، تمامی دستاوردها و محصولات پژوهشی و فناورانه این نخبگان در محورهای کشاورزی و صنایع غذایی تبدیلی، حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و فراسودمندها، حوزه محصولات شیمیایی، حوزه ماشین‌آلات و تجهیزات فناورانه، حوزه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، حوزه صنایع خلاق، فرهنگی و هنری و گردشگری، حوزه فناوری آب و محیط زیست و حوزه نساجی، چرم و فناوری‌های مرتبط به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان ارایه و معرفی خواهد شد و این مهم فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و مشارکت در رشد و توسعه ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان معرفی شده در این رویداد محسوب می‌شود.

کلانتری تاکید کرد: همایش و نمایشگاه هوش مصنوعی فرصتی برای سرمایه گذاری و مشارکت در رشد و توسعه ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان معرفی شده در این رویداد محسوب می‌شود.

وی افزود: طی چنین رویداد‌هایی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند نیاز‌های مرتبط با هوش مصنوعی را مطرح کرده و از ظرفیت این رویداد‌ها برای رفع نیاز‌های فناورانه اقدام کنند؛ ضمن آنکه فناوران با مسائل واقعی صنعت آشنا شده و می‌توانند در جهت حل مسائل موجود قدم بردارند.

هوش مصنوعی امروز یکی از اولویت های اجرایی در تمام ارگان ها و شرکت‌هاست

یحیی رمضانی، فرماندار کرج نیز ضمن تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی البرز که در زمینه توسعه بهره وری از هوش مصنوعی پیش قدم بوده است، اظهار داشت: هوش مصنوعی امروز یکی از اولویت های اجرایی در تمام ارگان ها و شرکت هاست و یکی از چهار گروه اصلی استانداری البرز، کارگروه آموزش و پژوهش و نوآوری است.

وی افزود: ارتباط صنعت و دانشگاه همواره در راس اهداف دانشگاه آزاد اسلامی کرج است که در نظر دارد با برگزاری این همایش و پیاده سازی کردن ایده های هوش مصنوعی نخبگان کشور در حوزه صنعت به آنها جامعه عمل بپوشاند.

موضوعات و محورهای همایش می تواند در جلسه در کارگروه آموزش و پژوهش استان مطرح و مصوبات اجرایی بگیرد و در قالب یک مشارکت بین دستگاهی مجوزات لازم را کسب کند.

وی خاطرنشان ساخت: طبق قانون بودجه چهارصد و دو دستگاه ها ملزم شدند یک درصد بودجه خود را در حوزه هوش مصنوعی استفاده کنند و امیدواریم این مهم در استان البرز محقق شود.

لزوم بهره‌مندی کلیه ادارات و ارگان‌ها از هوش مصنوعی

مهرداد قهرمانی، مدیرکل تحول اداری استانداری البرز نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حرکت دانشگاه آزاد اسلامی کرج در این زمینه گفت: کلیه ادارات و ارگان‌ها نیازمند استفاده از هوش مصنوعی خواهند بود و چه بهتر که هر چه زودتر کشور در این زمینه بتواند حرکت نماید.

استان البرز در برگزاری همایش‌های هوش مصنوعی موفق عمل کرده است

لاله ملک‌نیا، مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: هوش مصنوعی از حوزه های مورد تاکید سازمان مرکزی است و استان البرز با توجه به پتانسیل بالا می تواند در برگزاری هرچه بهتر  این همایش موفق عمل نماید.

اهتمام شورای شهر کرج در میزبانی شایسته از همایش ملی عصر امید

در این نشست که مسولین و مدیران بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی نیز حضور داشتند، محمد اسدیان رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج نیز از برگزاری این همایش استقبال و اظهار داشت، شورای شهر کرج تمام توان خود را برای استفاده حداکثری از ظرفیت شهر برای میزبانی از این همایش ملی به کار خواهد بست.

گفتنی است؛ از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید با محوریت هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء برگزار و همچنین ۲۴ و ۲۵ مهرماه اولین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در استان البرز برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

دیدگاهتان را بنویسید

حسین کلانتری خلیل آباد: نقشه راه هوشمندسازی استان البرز طراحی می شود

مدیریت شهری
سید ماهان شریفی

جواد چپردار: طرح تعریض و بازگشایی خیابان تامین اجتماعی برای سهولت دسترسی محلات المهدی و برزنت تسریع شود

کرج – عصر شفافیت – رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج در تذکر به شهردار، رئیس شورا و درخواست از فرماندهی فراجا مطرح کرد: طرح تعریض

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
آموزش و پرورش
سید ماهان شریفی

امضای تفاهم‌نامه بین ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای و تبلیغات اسلامی استان البرز

کرج – عصر شفافیت -با هدف برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی غیر موازی با آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای برای ائمه جماعات مساجد و هیأت های مذهبی استان، ادارات کل آموزش فنی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

معاون پژوهش و فناوری سازمان تات خبر داد: رونمایی از نشان‌واره رویداد ملی پنجاهمین سال تلاش سازمان تات

کرج – عصر شفافیت – رئیس رویداد ملی گرامیداشت یکصد سال پژوهش و فناوری در کشاورزی ایران و پنجاهمین سال تأسیس سازمان تات به عنوان نماد تحقیق، آموزش و ترویج در کشاورزی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
مدیریت شهری
سید ماهان شریفی

امام جمعه کرج در بازدید از باغ گل‌ها: جشنواره لاله‌ها فرصت مناسبی برای معرفی کرج به کشور است

کرج – عصر شفافیت – امام جمعه کرج در بازدید از دهمین جشنواره لاله‌های کرج گفت: شهرداری کرج فضای بسیار زیبایی در باغ گل‌ها به‌وجود آورده و باید از این ظرفیت بالا،

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
فروردین ۲۹, ۱۴۰۳

جواد چپردار: طرح تعریض و بازگشایی خیابان تامین اجتماعی برای سهولت دسترسی محلات المهدی و برزنت تسریع شود

کرج – عصر شفافیت – رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج در تذکر به شهردار، رئیس شورا و درخواست از فرماندهی فراجا مطرح کرد: طرح تعریض…

Print Friendly, PDF & Email
فروردین ۲۹, ۱۴۰۳

کوچه توحید به نام و تمثال شهید بهروز واحدی مزین شد

کرج – عصر شفافیت – مدیر منطقه 2 شهرداری کرج گفت: باهدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و در راستای نام‌گذاری معابر به نام شهدای گران‌قدر مدافع حرم در منطقه، کوچه…

Print Friendly, PDF & Email
فروردین ۲۹, ۱۴۰۳

امضای تفاهم‌نامه بین ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای و تبلیغات اسلامی استان البرز

کرج – عصر شفافیت -با هدف برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی غیر موازی با آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای برای ائمه جماعات مساجد و هیأت های مذهبی استان، ادارات کل آموزش فنی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content