صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده و علم و فناوری : در نشست هم‌اندیشی رویداد ملی عصر امید مطرح شد: توسعه صنعت و بازرگانی کشور با استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی

در نشست هم‌اندیشی رویداد ملی عصر امید مطرح شد: توسعه صنعت و بازرگانی کشور با استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی

کرج – عصر شفافیت – نشست هم اندیشی رویداد ملی عصر امید در حوزه تخصصی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء با حضور دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و روسا و نمایندگان سازمان صمت البرز، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی و خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز برگزار شد. 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، حسین کلانتری در این نشست گفت: استفاده از ظرفیت های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء می تواند موجب پیشرفت صنایع و حوزه های مختلف بنگاه های اقتصادی کشور شود و خروجی این همایش می تواند در کل کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

دبیر هیات امناء دانشگاه آزاد البرز افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در دوران هوش مصنوعی و کوانتوم و اینترنت نمی‌شود با همان ابزارهای چهل سال قبل کار کرد و باید ابزارها متناسب با زمان باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت قرار دادن توصیه های رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده کشور از هوش مصنوعی، همایش و نمایشگاه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء را با هدف معرفی دستاوردهای این حوزه به جامعه و فراهم کردن فضایی برای بهره مندی صنعتگران و کسب و کارها برگزار می نماید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز تاکید کرد: هوش مصنوعی در حوزه مختلف از جمله خودروسازی، صنعت ساختمان، پزشکی و… شتاب خیلی زیادی گرفته و استفاده از ظرفیت این حوزه می تواند کمک شایانی به صنعت و بازرگانی کشور کند.

وی با بیان اینکه استفاده از هوش مصنوعی در بازرگانی به عنوان یک مزیت رقابتی، برای کسب‌وکارها اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: از مصارف اصلی هوش مصنوعی در بازرگانی می‌توان به بهبود بهره‌وری، ارتقاء تجربه مشتری، بهینه‌سازی زنجیره تأمین و بهبود فرآیندهای تجاری اشاره کرد.

کلانتزی افزود: هوش مصنوعی در حال متحول کردن کسب و کارها است، امروزه فناوری اطلاعات فقط مربوط به اتوماسیون فرایندها و کدبندی منطق کسب و کارها نمی‌باشد. در این میان صحبت از استخراج بینش از داده‌ها است و میزان سرعت استخراج بینش و دانش از داده‌ها به عنوان یک مزیت رقابتی و ارزش برای سازمان‌ها به حساب می‌آید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج گفت: تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌توانند کارهای مهم، دستی و هزینه‌بر را به صورت خودکار انجام دهند، بنابراین افراد می‌توانند تمرکز بیشتری بر کارهای مهم‌تر داشته باشند و هوش مصنوعی برای دریافت بینش از داده‌ها، کمک به تصمیم‌گیری و بهبود خروجی کسب وکارها استفاده می‌شود.

این استاد تمام دانشگاه با بیان اینکه استفاده از هوش مصنوعی باعث می‌شود که سازمان‌های آینده نگر، ارزش کسب و کار خود را بالاتر برده و مطابق شرایط جدید، فرایندها و مدل‌های کسب و کار خود را تغییر دهند، گفت: شناسایی صحبت‌ها و تصاویر، تشخیص‌های پزشکی، ماشین‌های خودران و سلامت فردی از جمله کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین هستند.

کلانتری با اشاره به کاربرد هوش مصنوعی در صنایع و کسب و کارها، اظهار داشت: بهره‌گیری از سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند بار سنگینی را از دوش این کارکنان بردارد. اگر یک سامانه هوشمند طراحی شود که بتواند تقاضاهای شغلی و رزومه‌های مربوطه را بر اساس معیارهای مدنظر شرکت طبقه‌بندی و غربال کند، آنگاه کارکنان بخش منابع انسانی قادر خواهند بود امورات باقیمانده را با فراغ بال و در زمان کمتری به انجام برسانند.

وی با بیان اینکه زمان‌بندی و استفاده مناسب از زمان جزو مهم‌ترین عوامل موفقیت صنایع و شرکت ها به حساب می‌آید، اظهار داشت: هدف از به‌کارگیری هوش مصنوعی در زمان‌بندی این است که شرکت‌ها بتوانند پیش‌بینی دقیق‌تری از آینده داشته باشند، از منابع در دسترس خود به بهترین نحو استفاده کنند و اتلاف زمان و منابع را به حداقل برسانند. بهره‌گیری حداکثری از مزایای هوش مصنوعی در زمینه مدیریت زمان می‌تواند نقش به‌غایت مؤثری را در سرنوشت آینده صنایع کشور ایفا کند.

کلانتری خاطر نشان کرد: امروزه شرکت‌ها برای ارائه خدمات مناسب به مشتریان خود از شیوه‌های سنتی پیروی نمی‌کنند؛ بهبود کارآیی ناشی از به‌کارگیری سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند از سنگینی وظایف کارکنان بخش خدمات مشتریان بکاهد و فشارهای روانی آنها را تخفیف دهد. مشتریان عموماً اهمیت ویژه‌ای برای پاسخگویی سریع به درخواست‌ها و سؤالاتشان از بخش خدمات مشتریان یک شرکت قائلند و به همین دلیل تأثیرات مثبت استفاده از فناوری هوش مصنوعی در بخش خدمات مشتریان می‌تواند درنهایت وجهه و اعتبار شرکت را بهبود بخشد.

در ادامه این نشست روسای بخش های صنعتی و بازرگانی استان البرز با تاکید بر اینکه همایش و نمایشگاه هوش مصنوعی فرصت مناسبی برای صنعت گران و بازرگانان می باشد اظهار داشتند، حضور شرکت های دانش بنیان در یک محل باعث می شود ظرفیت قابل استفاده و کاربردی هر حوزه تخصصی شناسایی و برای بهره وری بیشتر صنایع از آنها استفاده کنیم و این فرصت که توسط دانشگاه آزاد اسلامی البرز ایجاد شده است باید به عنوان یک فرصت طلایی برای جهش صنایع و کسب و کارهای استان البرز به سمت استفاده از تکنولوژی های روز دیده شود.

گفتنی است؛ از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید با محوریت هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء برگزار و همچنین ۲۴ و ۲۵ مهرماه اولین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی البرز برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

دیدگاهتان را بنویسید

در نشست هم‌اندیشی رویداد ملی عصر امید مطرح شد: توسعه صنعت و بازرگانی کشور با استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی

اقتصادی
سمیه بوربور

در قالب برگزاری ۷ نشست كميته برنامه ريزی استان البرز: ۱۵,۰۰۰ ميليارد ريال اعتبارات استان در بين شهرستان ها توزيع شد

کرج – عصر شفافیت – نشست های کمیته برنامه ریزی در شهرستان های استان البرز برگزار شد.       به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، توحيد شيريزاد به همراه

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اقتصادی
سمیه بوربور

سخنگوی صنعت برق هشدار داد: دو هفته بسیار گرم پیش رو داریم / تلاش برای تامین برق پایدار با مشارکت مردم

کرج – عصر شفافیت – سخنگوی صنعت برق با اشاره به فراگیری منطقه خاورمیانه با موج شدیدتر گرما گفت: دو هفته بسیار گرم پیش روی کشور قرار دارد که امیدواریم با تامین

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مدیرکل استاندارد البرز تاکید کرد: لزوم بازرسی های ادواری مخازن زیر 15سال خودروهای دوگانه‌سوز

کرج – عصر شفافیت – مدیرکل استاندارد استان البرز گفت: از تردد خودروهای دوگانه سوز غیر ایمن نگرانیم. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، محمد آئینی اظهار داشت: مخازن سی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۳۰, ۱۴۰۳

در قالب برگزاری ۷ نشست كميته برنامه ريزی استان البرز: ۱۵,۰۰۰ ميليارد ريال اعتبارات استان در بين شهرستان ها توزيع شد

کرج – عصر شفافیت – نشست های کمیته برنامه ریزی در شهرستان های استان البرز برگزار شد.       به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، توحيد شيريزاد به همراه…

Print Friendly, PDF & Email
تیر ۲۹, ۱۴۰۳

سخنگوی صنعت برق هشدار داد: دو هفته بسیار گرم پیش رو داریم / تلاش برای تامین برق پایدار با مشارکت مردم

کرج – عصر شفافیت – سخنگوی صنعت برق با اشاره به فراگیری منطقه خاورمیانه با موج شدیدتر گرما گفت: دو هفته بسیار گرم پیش روی کشور قرار دارد که امیدواریم با تامین…

Print Friendly, PDF & Email
تیر ۲۸, ۱۴۰۳

مدیرکل استاندارد البرز تاکید کرد: لزوم بازرسی های ادواری مخازن زیر 15سال خودروهای دوگانه‌سوز

کرج – عصر شفافیت – مدیرکل استاندارد استان البرز گفت: از تردد خودروهای دوگانه سوز غیر ایمن نگرانیم. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، محمد آئینی اظهار داشت: مخازن سی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content