صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده و فرهنگ و هنر : سعید جابری انصاری : اساسی‌ترین رسالت هنر متعهد “جهاد تبیین ” است که ما در استان البرز به آن می پردازیم

سعید جابری انصاری : اساسی‌ترین رسالت هنر متعهد “جهاد تبیین ” است که ما در استان البرز به آن می پردازیم

کرج – عصر شفافیت – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر استانی البرز در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی خبر داد .

 

 

به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، سعید جابری انصاری مدیر کل ، در خصوص برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر استان البرز گفت: از ظرفیت و توانمندی گروه های نمایشی تئاتر استان البرز می‌توان در مسیر جهاد تبیین بهره برد و پیام‌ها را به مردم منتقل کرد ، اساسی ترین رسالت هنر متعهد «جهاد تبیین» است، هنر تئاتر، به خصوص تئاتر مردمی و خیابانی ظرفیت بزرگی است که از طریق آن می‌توان حرف‌ها را به طریق هنرمندانه‌ای با مردم در میان گذاشت.
وی ادامه داد : همانگونه که همواره حضرت آیت الله حسینی همدانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج و دکتر مجتبی عبداللهی استاندار مردمی البرز در موضوع جهاد تبیین تاکید داشته اند، ما نیز تلاشمان بر این بوده است که در موضوعات و برنامه های فرهنگی _ هنری و رسانه ای به ویژه در برگزاری جشنواره ها از جمله  جشنواره های تئاتر ، سینما  و رسانه ، با پرداختن به موضوعاتی در خصوص جوانی جمعیت ، عدالت ، امید آفرینی و انتخابات با مشارکت دادن نهادهای مردمی به این امر مهم بپردازیم .
دبیر ستاد اطلاع رسانی دولت در استان البرز گفت : در رویداد مهم دوازدهمین جشنواره تئاتر استان البرز امسال 42 اثر صحنه ای و 21 اثر خیابانی به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که بعد از بازخوانی و بازبینی آثار 10 اثر صحنه ای و 4 اثر خیابانی به مرحله نهایی راه یافتند که از امروز 15 آبان ماه 1402 رقابت خود را آغاز نمودند .
سعید جابری انصاری افزود : بعد از برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره تئاتر استان البرز ، 3 اثر صحنه ای و 1 اثر خیابانی به دبیرخانه جشنواره فجر اعلام می گردد.
وی ادامه داد: امروز دشمن با استفاده از ظرفیت هنرهای نمایشی تئاتر، فیلم و پادکست گرفته تا داستان ، هجمه‌ی ناجوانمردانه‌ای بر ضد معارف دینی و انقلابی ما آغاز کرده اند که می توانیم با هنر تئاتر که ابزار تأثیرگذار مقابله با جنگ نرم دشمن  است ، مقابله کنیم .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در خاتمه اظهار داشت : از محمود سرباز معاون هنری و سینمایی و همکاران ایشان ، هیات داوران ،انجمن نمایش و کلیه عوامل و دست اندرکارن برگزاری این رویداد مهم تشکر و قدردانی می نمایم .
گفتنی است دوازدهمین جشنواره تئاتر استان البرز از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۲ در کرج در دو محل تئاتر شهر و سالن سیروس صابر برگزار می‌شود.
Print Friendly, PDF & Email

سمیه بوربور

دیدگاهتان را بنویسید

سعید جابری انصاری : اساسی‌ترین رسالت هنر متعهد “جهاد تبیین ” است که ما در استان البرز به آن می پردازیم

شهرستانهای استان البرز
سمیه بوربور

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
اجتماعی
سمیه بوربور

مشکلات و گلایه‌های مردم شریف غرب استان البرز مطالبه شد

ساوجبلاغ – عصر شفافیت – در دیدار با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان البرز  مشکلات و گلایه‌های مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ مطالبه شد.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
پزشکی و سلامت
سمیه بوربور

عزاداران حسینی از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند

کرج – عصر شفافیت – سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز توصیه‌هایی را به عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز، علیرضا رفیعی پور

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطلب »
تیر ۲۷, ۱۴۰۳

شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج

کرج – عصر شفافیت – فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی و احضار عاملان هتک حرمت در روز عاشورای حسینی در کرج خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز،…

Print Friendly, PDF & Email

افزایش دو برابری ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید مِهِستان

کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به‌ میزان ۲۲ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در…

Print Friendly, PDF & Email

تعلیق عضویت شهردار و همه اعضای شورای شهر یکی از شهرستان‌های استان البرز

کرج – عصر شفافیت – رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: هفت عضو شورای شهر به همراه شهردار و دو نفر از کارکنان شهرداری یکی از شهرستان‌های استان البرز تا زمان رسیدگی…

Print Friendly, PDF & Email
نمونه عنوان
Skip to content